Kontoritreening

“Meil on harjutustega plakatid kontoris olemas. Meil pole kontoritreeningut vaja.”

Oleme oma töös puutunud kokku mitmete olukordadega, kus sõna “kontoritreening” kõlab ettevõtte juhtide jaoks ebavajalikult. Tavaliselt leiavad inimesed, et füüsiline töö, kaugemale pandud printer või seinale kleebitud plakatid teevad kontoritreeneri töö ära.

Harjutustega plakatid on ilmselt seinal igas ettevõttes. Milles siis asi? Turunduses õpetatakse nähtust nimega “bänneripimedus”, mis kirjeldab olukorda, kus reklaami on nii palju, et inimene ei märka enam neid. Sama juhtub ka seinal oleva plakatiga. Esimesed paar korda (sõltuvalt plakati asukohast ehk rohkem) märkavad inimesed plakatit. Hiljem on silm sellega nõnda harjunud, et sellele ei pöörata enam eraldi tähelepanu. Seega harjutused on küll endiselt päevakorras, kuid töötajate teadvuses mitte.

Mõned ettevõtted astuvad sammukese veel edasi ning panevad ka kontorivõimlemise videod üles siseveebi. Olen ka mina kunagi sellises institutsioonis töötanud, kuid kogu oma seal töötamise aja jooksul ei a) tulnud mõttesse seda otsima hakata b) ei näinud ma seda kordagi c) kui oleks näinud, poleks ilmselt viitsinud üksi liigutama hakata. Jah, ettevõtte poolt on kõik õigesti – vastavad juhised töötajatele on jagatud, et töötajad end ise tervena saaksid hoida. Reaalsus on paraku teine. Umbes nagu uue aasta saabudes, mil kõik tahaksid toituda paremini ning teha rohkem trenni. Kui paljud seda siiski päriselt tegema hakkavad ja selle kohusetundega rohkem kui paar nädalat jätkavad?

Antud olukorras pole kaotaja mitte vaid töötaja, kes pausi ajal pigem kohvi haarab või uudiseid loeb, aga ka tööandja, kes peab tegelema tööst tulenevate tervisehädade käes vaevleva töötajate ning haiguspäevadega. Mida väsinum ja rohkem pinges on töötajad, seda kiiremini nende produktiivsus langeb.

Kontoritreeneri ülesanne on kaasata töötajad ning pakkuda neile kerget liigutamispausi, et siis taas värskena tööle naasta. Alates 2019. aastast hakkab Ofit koolitama ka ettevõtetes töötavaid inimesi, kes oma ettevõttes kontoritreeneri rolli haaraks. Selleks võib olla energiast pakatav personaliosakonna töötaja või kaasahaarav tootmistöötaja. Võtame uuel aastal südameasjaks, et rohkem ettevõtteid liiguks tööajal rohkem ning oleks terved ja õnnelikud.

Lisainfo ja küsimuste korral saab ühendust võtta info@ofit.ee.

Author


Avatar