Ofit kontakt: +372 5569 6927
Ofit kontoritreening
Kontoritreening kujutab endast 15-25-minutilist seanssi, mis katab põhilised murekohad vastavalt tööiseloomule. Tegelikkuses ei ole kontoritreening mõeldud vaid kontoritöötajatele. Me pakume liigutamisseansse ka tootmistöölistele, kelle tööiseloom on samuti organismi ühekülgselt koormav.

Meie programmid on koostatud individuaalselt iga ettevõtte tööiseloomu silmas pidades ning lähtudes tööfüsioterapeutide ja treenerite parimatest praktikatest. Vastavalt ettevõtte võimalustele käivad treenerid ise kontorid läbi, et säästa töötajaid ja juhte liigsest ajakulust. Meie programmid ei võta higiseks ega nõua mingisuguseid teadmisi/oskusi. Rõhk on vereringe parandamises, hapnikutaseme tõstmises ajus ja pinges olevate kehaosade (näiteks selg, kael) teaduspõhises läbiliigutamises.

Kontoritreening parandab verevarustust kehaosades, mis on olnud sundasendis, ning aitab selle abil ennetada ja vähendada ebamugavustunnet, mis pikaajalise istumisega (või muu sundasendiga) kaasneb. Isegi lühiajaline treening parandab infotöötlust ja mälu, lisaks annab energiat ja teeb tuju heaks. Regulaarne liigutamise harjumus teeb töökeskkonna mõnusamaks.

Pane tähele! Võimalik on pakkuda töötajatele kontoritreeninguid ka virtuaalselt. Kodukontorites kohtab harva korralikke kontoriruume, mistõttu mööduvad tööpäevad söögilaua taga või hoopis diivanil. Nii on aga erinevad vaevused kerged tulema. Virtuaalne kontoritreening pakub ka kaugtööl olijatele võimaluse end päeva jooksul liigutada ning loob ühise videosilla abil võimeldes ka mõnusat meeskonnatunnet.
Töökoha ergonoomika

Kuidas peaks istuma? Kuidas leida parimat asendit? Kuidas saab iga töötaja ise tekkinud pingete korral olukorda parandada? Miks üldse on vajalik liigutamine ning mida see meile annab? Kuidas ennetada ja toime tulla lihas-luukonna vaevustega (alaseljavalu, randmevalu jne.) Neile ja paljudele teistele küsimustele vastab füsioterapeut Liina Pääbo.

Üheks võimaluseks on pakkuda töötajatele töökeskkonna koolitust. Vastavalt ettevõtte murele/huvile saab koolituse sisu kohandada iga ettevõtte keskkonnaga ja ootustega sobivaks. Soovi korral võimalus koolituse lõpus saada ka praktilist väljundit programmilise poolega (kontoritreeningu”näol), kus näidatakse põhiliseid efektiivseid liigutusi, mida iga töötaja peaks teadma. Koolituse jaoks võiks varuda 2-3 tundi sõltuvalt osalejate arvust. Kuna tegu on kaasava koolitusega, antakse sõna ka töötajatele.

Teine võimalus on veenduda enda töökohtade ergonoomikas. Pakume töökoha hindamist. Tööfüsioterapeut käib igal töökohal, hindab töökohad ning jagab soovitusi võimalikeks parendusteks.

Individuaalne nõustamine on teenus, mida paljud tööandjad ei tea enda töötajatele pakkuda, kuid töötajad seda väga ootavad. Paljude töötajate kohta kehtib paraku reegel, et kui ei küsita, siis ei räägita. Ehk tööfüsioterapeut nõustab töötajaid individuaalselt, kuulab nende küsimusi ja probleeme ning pakub lahendusi. Õnneks on üha rohkem ettevõtteid seda võimalust avastamas. Rõõmsamad töötajad, paremad tulemused.

Aitame muuta töökeskkonna paremaks.

.
Rühmatreeningud

Mitmed ettevõtted on läinud tänaseks seda teed, et pakuvad oma töötajatele võimalust käia trennis töölt lahkumata. Siinkohal on mõeldud rühmatreeninguid, mis varieeruvad joogast lihastreeningute ja zumbani. Igaüks leiab enda soovile meelepärase võimaluse töölt lahkumata saada mõnus füüsiline koormus ja positiivne emotsioon.

Meie treenerid on EOK 6.taseme treenerid ning koolitajad. Igal ühel neist on oma “käekiri” ja stiil, mistõttu suudame pakkuda mõnusat vaheldust ja professionaalsust.

Kontorimassaž

Massaaž on populaarne moodus leevendada tööst tulenevaid lihaspingeid. Suur osa ettevõtetest on juba leidnud massaažile koha enda kontoris. Pakume nii klassikalist vajaduspõhist massaaži massaažilaual või -toolil, aga ka refleksioteraapiat. Meie massöörid on palavalt armastatud erinevate ettevõtete ja nende töötajate poolt.


Koostöös ettevõtte soovide ja vajadustega loome sobiva graafiku ja viisi, kuidas pakkuda töötajatele võimalust pingete leevendamiseks. Soovituslik seansi pikkus ühe töötaja kohta on vähemalt 20 minutit, et massöör saaks avaldada piisavat mõju enesetunde parandamiseks. Massaažide sagedus sõltub ettevõtte suurusest ja soovidest. Võimalik jagada töötajad mitme päeva päevale.


Massaažid ei sobi mitte vaid kontoritöötajatele, aga ka lao- ja tootmistöölistele. Pidev lihaspinge ja korduvad liigutused muudavad massaži ladudes ja tootmistehastes oluliseks osaks töötervishoiust.